SEDEV Genişletilmiş Yönetim Kurulu Toplantısı Video Konferans ile Düzenlendi.

27.02.2021 tarihinde, Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu Asıl ve Yedek üyelerimizin katılımı ile bir video konferans toplantısı gerçekleştirdik. Başkanımız Sayın Tamer TOPAL’ ın moderatörlüğün de yapılan toplantıda, Covid 19’ un mesleğimiz ve Türk Sigorta Sektörüne etkileri değerlendirilmiş olup, gündeme ait konular görüşülmüştür.

Denetim Kurulu Üyemiz, aynı zamanda TOBB Sigorta Eksperleri İcra Komitesi üyesi Sayın Adem İREN, SEİK çalışmaları hakkında bilgilendirmenin ardından, Sigorta Bilgi Merkezi SBM üzerinden yapılmakta olan sıralı eksper atamalarının önemine değinerek SBM süreçleri hakkında bilgiler verdi. Her bir meslektaşımızın sürece sahip çıkmasının mesleğimizin geleceği açısından önemine değindi.

Vakıf olarak yapılabilecek Eğitimler ve Etkinlikler hakkında görüşülmüş olup, Vakıf Senedimiz gereği Mart ayı içerisinde yapılması gereken Genel Kurulumuz hazırlıklarına başlanması ve planlamanın yapılması kararlaştırıldı. T.C. İç İşleri Bakanlığı tarafından aksi bir duyuru yapılmaması durumunda Genel Kurulumuz Mart ayı içerisinde yapılacaktır. Toplantıda sonunda serbest görüşler, tüm kurulu üyelerimiz Covid 19 mesleğimize ve ülkemize etkilerin bir an önce geçmesi yolunda arzu ve temenni mesajları dinlenerek toplantımız sonlandırılmıştır.

Toplantımıza katılarak vakfımızı ve mesleğimizi sahiplenen tüm Kurul üyelerimize teşekkür ederiz.

 

İlgili Fotoğraflar